fbpx

USSoft - program do przeliczeń podatkowych na podstawie raportów z IB lub LYNX

Masz problem z rozliczeniem podatkowym swoich inwestycji zagranicznych?

Witaj Drogi Czytelniku 🙂

Nie Ty jeden. My też go mieliśmy. Zwykle 3-4 wieczory żmudnej pracy i przeliczeń w excelu, które ostatecznie i tak były narażone na duże ryzyko błędu. A przecież cały proces można zautomatyzować…. Dlatego stworzyliśmy USSoft Online.

To program do przeliczeń podatkowych Twoich inwestycji na rynkach zagranicznych. Pracuje na danych pozyskanych z systemów raportowych INTERACTIVE BROKERS oraz LYNX. W kilka sekund przygotowuje przeliczenie zysku/straty z danego okresu na podstawie zaczytanych plików. Podsumowuje przychody, koszty na akcjach, cfd, etfach, opcjach, futuresach z uwzględnieniem prowizji, opłat i kursu złotego do waluty danej transakcji (możesz mieć transakcje w różnych walutach, nie stanowi to problemu).

Dodatkowo program jest rozbudowywany o moduły:

                  ⇒         przeliczeń podatkowych  – (opisane powyżej)

                  ⇒         planowania podatkowego  –  jeżeli wiesz, że dany rok zamkniesz dużym zyskiem, warto zaplanować pewne rzeczy znacznie wcześniej niż kwiecień roku następnego. USSoft służy nam do odpowiednio wcześniejszego planowania podatkowego. Dla przykładu: niektóre pozycje mogą generować zysk w walucie, a stratę w złotówce. Program filtruje te pozycje, które potencjalnie można zamknąć, aby wykazać stratę podatkową jeszcze w danym roku inwestycji.

                  ⇒         dziennik tradera – akcje ( tworzy listę transakcji oraz generuje raporty dotyczące transakcji na danym papierze, walucie, w zadanym zakresie dat itp. W zamyśle program będzie w stanie przedstawiać trendy i generować stopę zwrotu na danym papierze zarówno w walucie bazowej, jak i w PLNach. Umożliwia dodawanie komentarzy do transakcji oraz wyszukiwanie transakcji o zadanym parametrze np. komentarzu, dacie, symbolu itp. Pójdziemy tak daleko jak się da, w usprawnieniu procesu zarządzania portfolio i kapitału) (w przygotowaniu),

                  ⇒         dziennik tradera – pochodne (w przygotowaniu),

                  ⇒         dziennik tradera – waluty ( w przygotowaniu),

                  ⇒         monitoring eventów (moduł przeszukuje strony spółek, aby generować listę potencjalnie cenotwórczych wydarzeń, takich jak dywidenda (odcięcie od kursu), publikacja wyników itp.) (w przygotowaniu).

Dzięki tym funkcjonalnościom:

                   ♥         w kilka minut przygotowujesz całe roczne rozliczenie podatkowe inwestycji w USA,

                   ♥         w trakcie roku ściśle monitoruj stan portfela (warto wiedzieć z jakim zyskiem się zmierzysz w zakresie zamkniętych transakcji, dywidend i opcji).

                   ♥         na tej podstawie w listopadzie/grudniu z wyprzedzeniem rozpocznij planowanie przyszłych zobowiązań podatkowych,

                   ♥         niemal automatycznie wygeneruj swój dziennik tradera w zakresie różnych klas aktywów (w przygotowaniu),

                   ♥         monitoruj najważniejsze, powtarzalne eventy, które mają wpływ na wycenę Twoich aktywów (w przygotowaniu),

Program USSoft jest stale rozbudowywany i rozwijany. Nabywając go nabywasz także prawo do przyszłych aktualizacji, w zakresie zaprezentowanym powyżej.

Uzyskaj dostęp do programu:
*** dostęp 7-dniowy ***
cena: 250 zł

Już ponad 500+ inwestorów korzysta z USSofta do przeliczania swoich inwestycji zagranicznych!

* Zastrzegamy, że ze względu na wcale nie tak rzadkie zmiany w systemach raportowych IB i LYNX, niektóre aktualizacje mogą wymagać wydłużonego czasu lub nawet okazać się w przyszłości niemożliwe do wprowadzenia (ostateczność). Nie mniej naszym celem jest zapewnienie 100% zgodności USSofta z formatem danych jaki dostarczają w.w. brokerzy.

Potrzebujesz więcej informacji? Zobacz instrukcję video >>>

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy program działa dla aplikacji Revolut lub Exante?

Niestety nie. Soft pracuje jedynie na raportach wygenerowanych z IB lub LYNX’a.

2. USSoft jest w wersji webowej, czy desktopowej?

Po kolejnych aktualizacjach z naszej strony, USSoft jest aktualnie w wersji online, co sprawia, że nie trapią go problemy różnych systemów operacyjnych i ich konfiguracji na komputerach użytkowników. Nie trzeba go też nigdzie instalować. Działa wygodnie z poziomu przeglądarki.

3. Czy USSoft zapisuje jakieś moje dane?

Nie. USSoft nie przetwarza, ani nie zapisuje żadnych danych użytkownika, oprócz loginu i hasła podanego przy rejestracji. Regulamin działania USSofta znajduje się tutaj >>>

4. Czy USSoft wyśle za mnie PIT'a?

Niestety nie 🙂 Pamiętaj, że USSoft to tylko program, który robi za nas przeliczenie podatkowe, ale zgodnie z zasadą „Garbage in, garbage out” musisz samemu zadbać o poprawność danych zaczytywanych do USSofta. Zaczytanie niepoprawnych danych (niepełnych, nie zawierających wszystkich stron transakcji, w formacie niezgodnym z instrukcją) spowoduje, że wynik otrzymany po przeliczeniu, będzie daleki od prawidłowego.

Uczulam też, że USSoft to program do przeliczeń, a NIE do rozliczeń podatkowych. Każde przeliczenie należy jeszcze samemu zweryfikować (chociażby wymienioną wyżej zgodność danych), sprawdzić poprawność wykonanych przeliczeń, samemu uwzględnić dodatkowe koszty lub np. stratę z lat ubiegłych (o ile dotyczy). Dopiero na tej podstawie można przygotować liczby, które następnie wpisujemy do PITa. Pamiętaj, że jako twórcy narzędzia USSoft, nie ponosimy odpowiedzialności za Twoje rozliczenia podatkowe.

5. W jaki sposób przeliczane są transakcje?

Metodologia obliczeń programu jest opisana w dokumentacji programu tutaj >>>

Zachęcam też do obejrzenia ponad 1h webinaru Bartka Szyma nt. rozliczeń podatkowych. Znajdziesz tu wszystkie najistotniejsze informacje o tym co ważne i jak to należy robić.

* Pamiętaj jednak, że Bartek nie jest doradcą podatkowym. Potraktuj więc to video jako drogowskaz, a nie jak interpretacja ministerstwa finansów 😉

6. Jak długo trwa przeliczenie raportów?

Bardzo szybko. Całe przeliczenie będzie dla Ciebie gotowe w 1-2 sekundy.

7. Gdzie mogę znaleźć instrukcję generowania raportów?

Instrukcja generowania raportów jest dostępna tutaj >>>

8. Kiedy najlepiej przeliczyć swoje transakcje?

Zdecydowanie rekomendujemy wykonywanie przeliczeń nie dopiero w kwietniu, tuż przed zakończeniem terminu składania zeznań podatkowych, ale przede wszystkim w listopadzie lub grudniu, żeby sprawdzić jak wypadamy na pod koniec roku i podjąć ewentualne działania w celu zaplanowania przyszłych podatków. To znacznie bardziej rozważne, żeby zadbać o tematy podatkowe wcześniej, z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Pozdrawiamy

Łukasz Stępień i Bartek Szyma

Jeśli mimo, mamy nadzieję, szczegółowych informacji na tej stronie, potrzebujesz o coś dopytać, wyślij nam wiadomość na info@usstocks.pl